Červen 2017

Palubní deník pojizdné popelnice aneb putování po zemi krav a volů #1

30. června 2017 v 14:09 | Lukas Dream |  Z toho čemu říkám život
Rozhodl jsem se zveřejnit popis mojí květnové cesty do Švýcarska se školou. Vše berte s jistým nadhledem, počínaje názvem konče veškerými teoriemi, které jsou někdy naprosto nesmyslné a sám se pozastavuju jestli jsem náhodou neměl něco v krvi, když jsem je po cestách psal. Celou cestu jsem rozdělil do čtyř článku, které začínají tímto. Já vím, že tato část bude pro všechny asi nudná, jenže všechno někde začíná.

Univerzita výjimečný: Zrada, Aneb jak se ztratit v ději 2x na jedné stránce

20. června 2017 v 16:59 | Lukas Dream |  Recenze
Já vím, názvy vtipné nejsou... A nejspíš ani nebudou. Ale je pravdivý. V málokteré knize se - podle mě - dokážete tolikrát ztratit a vracet se o několik stránek zpátky, kvůli postavě nebo kvůli výkrutu děje, který se zdál jako slepá ulička a nezuajal vás. Jde o druhý díl a pokud jste nečetli první doporučuju přečíst si první a nejlépe i mou recenzi na něj zde.

Zrada

Nesmyslné drobnosti #1

18. června 2017 v 13:40 | Lukas Dream |  Úlovky z řeky Blbosti
Ačkoli tenhle jsem tenhle blog založil kvůli recenzím na knihy, pořád je to blog a já takové místo potřebuju na vypouštění myšlenek. Jeden blog pro takovéhle účeli už jsem měl, ale nakonec jsem přestal psát. Mrzí mě to? Strašně! Ale došli mi nápady a i když jsem měl nějaké čtenáře prostě jsem přestal. Vydržel jsem bez něj jen 10 měsícu a pak jsem vytvořil tenhle a i když nemá čtenáře jsem s ním spokojený.

Univerzita výjimečných: Zkouška

11. června 2017 v 19:57 | Lukas Dream |  Recenze
Ačkoli má mnou zakoupené vydání tiskouvou chyby (Kniha začíná čtete a čtete a najednou. WTF. Co to je? Prázdná stránka a za ní kniha úplně od začátku. Málem jsem vyletěl z kůže. Teď se mi to však líbí. Kdo jiný se může pochlubit takovýmhle vydáním?) knihu jsem si strašně užil, ale co mě potěšilo nejvíc je, že jsem mohl oficiálně poslat někam všechny, kteří přirovnávali tuhle knihu k Hunger games potažmu k Divergenci. NENÍ TO ANI HUNGER GAMES ANI DIVERGENCE. Tak už jsem klidný můžem pokračovat.

Zkouška

Čáry života, protože řezat se je super

7. června 2017 v 16:05 | Lukas Dream |  Recenze
Pokud vás název recenze neodradil, tak bych chtěl vysvětlit, proč jsem ji tak vůbec nazval. Kniha nenabádá abyste si řezali žíly ani nic podobného, a dokonce nevyvolává ani takové pocity. Názvem pouze odkazuju na jistý vymyšlený (aspoň doufám, že je vymyšlený) rituál v knize, při kterém se ,,vytváří'' čáry života.

Čáry života

Knižní výzva

3. června 2017 v 19:01 | Lukas Dream |  Ostatní
Ha, jak příhodné, vydat jako první článek knižní výzvu. Ale nejdřív úvodní kecy. Tenhle blog má zaměření jak tucty dalších a tím je literatura. Budu se snažit být tak nějak originální, ale nemůžete mi zazlívat, že si některé věci půjčím od někoho jiného.

A teď k výzvě: Výzvu pořádá jako každý rok Svět Nadpřirozena a je naprosto na vás jaký cíl si zvolíte a samozřejmě jestli ho splníte. Mým cílem je 60 knih a jejich seznam budu psát tady.