Čáry života, protože řezat se je super

7. června 2017 v 16:05 | Lukas Dream |  Recenze
Pokud vás název recenze neodradil, tak bych chtěl vysvětlit, proč jsem ji tak vůbec nazval. Kniha nenabádá abyste si řezali žíly ani nic podobného, a dokonce nevyvolává ani takové pocity. Názvem pouze odkazuju na jistý vymyšlený (aspoň doufám, že je vymyšlený) rituál v knize, při kterém se ,,vytváří'' čáry života.

Čáry životaJak vidíte přebal je skutečně úžasný a když bych knihu nekupoval kvůli příběhu, tak kdo by nechtěl strhat z knihy přebal a vystavit si ho do rámečku?

Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu? (http://www.databazeknih.cz/knihy/cary-zivota-cary-zivota-323522)

Po tomhle jsem byl plný očekávání, která se bohužel naplnila jen zčásti. Od Veronicy Rothové jsem čekal přinejmenším stejně úžasného jako její Divergence, a co jsem dostal? Příběh, který stojí na dvou třech postavách (trošku přeháním), které mají ten luxus vlastnit svou osobnost, a postavách, které už to štěstí neměly a buď neměly takřka žádný charakter, nebo ho sdílely s mnoha dalšími postavami. Naštěstí, ale Čáry života nepostradají zajímavý příběh plný napětí a zvratů, který zařizuje čtivost a přes menší nedostatky. Každopádně další díl očekávám a těším se na něj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Switch Switch | E-mail | Web | 19. června 2017 v 20:18 | Reagovat

Nooo nijak mě to nezaujalo, ale ta obálka je teda fakt top 👌😂

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama