Univerzita výjimečný: Zrada, Aneb jak se ztratit v ději 2x na jedné stránce

20. června 2017 v 16:59 | Lukas Dream |  Recenze
Já vím, názvy vtipné nejsou... A nejspíš ani nebudou. Ale je pravdivý. V málokteré knize se - podle mě - dokážete tolikrát ztratit a vracet se o několik stránek zpátky, kvůli postavě nebo kvůli výkrutu děje, který se zdál jako slepá ulička a nezuajal vás. Jde o druhý díl a pokud jste nečetli první doporučuju přečíst si první a nejlépe i mou recenzi na něj zde.

Zrada


Cie se podařilo zvládnout náročné zkoušky a prožívá své první dny na univerzitě v Tosu. Vzpomínky na brutální testování, při kterém umírali lidé, ji však děsí ze spaní. Ostatní studenti, kterým vymazali paměť, žijí v blahé nevědomosti. Cia však ví své. Ve snaze odhalit odpornou pravdu o vražedných praktikách nejvyšších vládních úředníků vystavuje sebe i své blízké velkému nebezpečí. Zrádci, kteří usilují o moc, a nehodlají se jen tak vzdát, už totiž tuší, že Cia ví víc, než by měla… (http://www.databazeknih.cz/knihy/univerzita-vyjimecnych-zrada-324320)

Kniha pořád pokračovala zajímavým dějem, ve kterém se mimo hlavní postavy objevili úplně nové a pokud jste si pamatovali, které postavy v minulém dílu umřely, tak postavy byly ideální. Nebylo jich ani moc, ani málo a nebyly ani nijak chaotické.

Co se děje týče... Ten už značně pokulhával a ve více jak třech čtvrtinách knihy nebyla žádná akce a dokonce se tam nedělo ani nic zajímavýho (můj úhel pohledu). A když jsem psal, že postavy chaotické nebyly, tak teď musím napsat, že děj byl mnohdy chaotický ve smyslu: ,,Ja jsem myslel, že ona myslela, že on si bude myslet...'' Ehm při takovýchhle situacích jsem pak zvládl na jedné stránce zůstat třeba deset minut a přemýšlet nad významem věty. A to rozhodně žádný čtenář nechce. (Mimochodem ta věta je vymyšlená nehledejte ji v knize.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sisi Sisi | Web | 9. července 2017 v 11:09 | Reagovat

Mě univerzita výjimečných moc nezaujala, druhý díl mám půjčený doma, ale vůbec se mi do něj nechce, protože tuším, o co tam asi půjde a podle tvojí recenze si to tak potvrzuji..jinak super anketa :-D

2 Lukas Dream Lukas Dream | E-mail | Web | 11. července 2017 v 17:19 | Reagovat

[1]: Když už ho máš půjčený, tak to aspoň zkus, například já jsem před nedávnou dobou doma blokoval 2 knížky, který jsem nakonec ani neotevřel, protože se mi nelíbil první díl :D - hrozný pocit. Jinak, děkuji :D .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama