Palubní deník pojizdné popelnice aneb putování po zemi krav a volů #4

11. července 2017 v 17:53 | Lukas Dream |  Z toho čemu říkám život
No a je tu poslední díl. Konečně to budu mít přepsaný celý. Ani byste nevěřili, jak je náročné něco přepisovat, když píšete dvěma prsty, protože to více neumíte. Dobře, v tomhle článku si už stěžovat nebudu, udělám na to samostatný článek *cítí se jako ďábel či něco podobného nebo tak nějak*.

Čtvrtek 22.5.2017
6:15
Snídaně probíhala stejně jako včera pouze s tím rozdílem, že jsme po ní chatu uklidili tak, že byla čistší než když jsme přijeli. Čas odjezdu: 8:04.
9:38
Konečně! Důvod proč jsme sem všichni jeli. Čokoládovna. Exkurze začala interaktivním popisem historie čokolády, při kterém jsme chodili z místnosti do místnosti a za jasných barev, efektů a odsouvacích dveří jsme došli do místnosti, odkud už jsme si řídili prohlídku sami pomocí chocoipodů. Prohlídka vyústila v ochutnávku základních výrobků a možnosti jejích zakoupení. Poznámka: Neukradli jsme vše, co nebylo přibito. Jen většinu.
11:41
Jen o pár kilometrů dál od čokoládovny vylézáme z autobusu a s naší audio-průvodkyní, krávou Třešničkou, procházíme postupy výroby jedněch z nejlepších sýrů světa. Ukázka: ,,Omlouvám se, že ti tykám, ale pro mě už jsi zasvěcen.'' Co to je sakra za krávu? ,,Dovol abych se představila, jsem kráva Třešnička.''
12:47
Zastavujeme na zmrzlinu pod hraden Gruyéres ve stejnojmenné vesnici. Máme dobrou náladu, a tak franky, které už nepoužijeme, vhazujeme do klobouku jednomu výbornému pouličnímu harfistovi. Odjíždíme s dobrou náladou v 13:56.
16:10
Doputovali jsme do historického centra Luzernu, kterému vévodí starý dřevěný most, který je symbolem města. Poznámka: Měšťáci zde jsou zapálenější než kdekoli jinde. Nenechali nás ani v klidu nastoupit. Čas odjezdu: 17:28. Další zastávka: Nějaký random vodopády.
19:15
Rheinfallské vodopády - voda ze sta pohledů - mě potěšili možná i víc než čokoládovna. Jako fakt, nedělám si sradnu. Sice jsme si celkem zašli a nedostali jsme ochutnávku vody, ale pohled na vodopády z jejich spodní části za to stál. Čas odjezdu: 20:57.
Pátek 26.5.2017
5:57
Domove líbezný! Když si teda už pro někoho rodiče přišli, zrovna dvakrát šťastně se netvářili, ale mě doma přijali s otevřenou náručí. Ještě že jsem koupil těch čokolád tolik! Poznámka: Vzpomínáte na ZZSS? Byl to věšáček na tašky!

Tak a tímto končí tento palubní deník, snad někoho, kdo si to přečetl začala více zajímat možnost, že by se někdy podíval do Švýcarska, protože z toho důvodu jsem to zveřejňoval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama